Ogólnopolski Katalog Klubów Muzycznych

DODAJ KLUB
ZA DARMO
Już 1200 klubów w bazie
Odwiedziło nas już
osób
na-impreze.pl » FAUST Krakowska Piwnica Artystyczno-Muzyczna
3.5
Ocena 1 użytkowników
Zaloguj się
aby dodać komentarz
FAUST

FAUST Krakowska Piwnica Artystyczno-Muzyczna

FAUST Krakowska Piwnica Artystyczno-Muzyczna
Adres: Rynek Główny 6
Kod pocztowy: 31-042
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Liczba miejsc: brak danych
Miejsc w lożach: brak danych
Telefon:
12 423 83 00
Strona www:
Opis lokalu
Zdjęcia
Wideo
Cennik
Lokalizacja
Klubowicze
Kalendarz imprez

Wstęp od 18 lat

Charakterystyka lokalu

Klimatyzacja
Palarnia
Alkohol
Selekcja gości
Rezerwacja loży
Ochrona w lokalu
Akceptacja kart płatniczych
Parking

Muzyka

Przekrojowa
Dance
Disco
Pop
Metal
Rock
Soul
Blues
Jazz
Reggae
Latino
Hip-Hop
Rap
Techno
House
Orientalna
Trance
Techniczna inna
Koncerty
Lata 80
Inna

Opis obiektu

W XIVw. powstają pierwsze domostwa i uliczki, które z czasem stanowią podstawy pod budowę kamienicy, a same stają się piwnicami. Faust to klub działający w odrestaurowanych, starych piwnicach. Mnóstwo tu śladów historii m.in. 500 letnia klatka schodowa, jeden z pierwszych stropów szalunkowych i unikat w skali światowej - była ulica Rynku, która obecnie stanowi galerię klubu Faust. Mamy 500m2 powierzchni i jesteśmy największym klubem na Rynku. Faust oferuje niespotykaną pizzę, domowy smalec z jałowcem, orzeźwiające, najlepsze polskie piwo oraz zabawę do ostatniego klienta.

Krakowska Piwnica Artystyczno- Muzyczna Faust rozpoczęła swoją działalność w maju 2002 roku. Jej lokalizacja to Rynek Główny 6 w Krakowie. Szara kamienica w której znajduje się zarówno siedziba klubu jak i biuro spółki, która zajmuje się jej prowadzeniem jest zabytkową budowlą posiadającą głęboko zakorzenioną tradycję. Przed 1787 rokiem kiedy budowla ta stała się własnością rodu Żeleńskich ze względu na pozycję społeczną i polityczną jej właścicieli była kilkakrotnie miejscem ważnych wydarzeń. W jej murach gościł m.in. Król Stanisław August, a Tadeusz Kościuszko prowadził w niej swoją kancelarię. Zgodnie z zapisami z 1818 roku w jednym z pomieszczeń, które zajmuje dziś Faust mieścił się słynny wówczas "szynk" o czym świadczy znajdujący się nad wejściem napis zaczerpnięty z Pani Twardowskiej: "siedzą, piją, lulki palą, tańce hulanka, swawola, ledwie karczmy nie rozwalą hejże hola". Kolejny właściciel Szarej Kamienicy pochodził ze spolonizowanej żydowskiej rodziny. Po zmianie swojego nazwiska z Feintuch na Szarski kamienica przyjęła do dziś istniejącą nazwę "Szara".

Mieszczący się w piwnicy klub Artystyczno - Muzyczny Faust zajmuje powierzchnię około 500m2 na którą składa się osiem sal. Remont tych pomieszczeń ze względu na ich zabytkowy charakter trwał półtora roku i odbywał się pod ścisłą kontrolą rzeczoznawcy ministra kultury i dziedzictwa narodowego dr inż. arch. Marka Lukacza. Zespół autorski w składzie dr inż. arch. Jacek Czubiński, inż. arch. Beata Lenda oraz inż. arch. Jacek Lenda to twórcy wewnętrznego wyglądu pomieszczeń. Głównym celem ich pracy stało się odnowienie i zachowanie elementów pochodzących z XIV-wiecznej kultury. Powierzchnia Krakowskiej Piwnicy Artystyczno-Muzycznej to dawny poziom Rynku Krakowskiego, który przez wieki uległ podwyższeniu. W jednej z sal określanej jako gotycka znajduje się do dziś zachowana sześćset letnia kostka brukowa oraz łata tynku wykonanego z zaprawy zwierzęcej. Kolejne pomieszczenie to prowadzący niegdyś trakt do Kościoła Mariackiego zakończony łukiem kamiennym wtopionym w jej fundament. Sala określana jako galeria w której dziś odbywają się wernisaże dawniej stanowiła ulicę Rynku oddzielającą od siebie dwa domostwa. Nad jej wejciem znajduje się oryginalny piaskowy portal który został znaleziony w gruzach, zrekonstruowany i umieszczony w tym miejscu.

W kolejnej sali znajduje się wnęka z zachowanymi trzema cegłami butelkowymi które jak twierdzą rzeczoznawcy stanowiły najprawdopodobniej kamień węgielny uzyskany z pozostawionych elementów po budowie Kościoła Mariackiego. Cegły te miały zapewnić szczęście, dostatek, i zdrowie mieszkańcom budowli. W czasie renowacji udało się również uzyskać część drewnianej, zabiegowej pięćset letniej klatki schodowej, gotycką kratę osadzoną w piaskowcu, miejsce byłego paleniska oraz fragment okna wzmacniającego obecnie elementy stropu. W wyniku przeprowadzonego remontu kubatura pomieszczeń wzrosła o 100%. Pozostałe elementy lokalu są utrzymane w podobnej tonacji. Występująca dekoracja tj. wazony, halabardy, drewniane stoły i krzesła dodają całości niepowtarzalny klimat. Obok czternastowiecznych detali zdecydowanie dominujących w wystroju należy wspomnieć o nowoczesnych elementach tj. trzy drewniane bary które są znakomicie dopasowane do ogólnego wyglądu wnętrza. Marmurowe świeczniki które znajdują się na każdym stole i płonące wiece występujące w różnych częściach lokalu wprowadzają ciepły i przyjazny nastrój. Panujący półmrok doskonale kontrastuje z czerwonymi kotarami zasłaniającymi rury wentylacyjne. Ogólny wystrój jest wyrazem dobrego smaku sztabu ludzi, którzy są jego twórcami.

pełny ekranZobacz zdjęcia na pełnym ekranie
Wybierz i kliknij na zdjęciu, aby je powiększyć.
FAUST Krakowska Piwnica Artystyczno-Muzyczna FAUST Krakowska Piwnica Artystyczno-Muzyczna FAUST Krakowska Piwnica Artystyczno-Muzyczna FAUST Krakowska Piwnica Artystyczno-Muzyczna FAUST Krakowska Piwnica Artystyczno-Muzyczna FAUST Krakowska Piwnica Artystyczno-Muzyczna FAUST Krakowska Piwnica Artystyczno-Muzyczna FAUST Krakowska Piwnica Artystyczno-Muzyczna FAUST Krakowska Piwnica Artystyczno-Muzyczna
Cennik
(ceny poglądowe)
Wstęp 20.00 zł
Wynajęcie loży/stolika brak danych
duże piwo Piwo 0,5l
małe piwo Piwo 0,3l
dring Drink
brak danych
brak danych
brak danych
Współrzędne GPS: 50.0611239 , 19.9385415
Skąd:
Filmy z lokalu nie zostały udostępnione
  • Skontaktuj się z właścicielem, w celu uzyskania dodatkowych informacji
  • Przejdź do strony domowej lokalu

Dołącz do Klubowiczów

Nie masz konta ? Zarejestruj się
przypomnij hasło